به نام خدا

 

    تماس با مدیر سایت/Contact  ایمیل من

 وبلاگ من-->

خبر / گوگل سیستم wi-fi را در دنیا توسعه می‌دهد

گوشه و کنار فناوری اطلاعات ,

یکشنبه 23 بهمن 1384

یکشنبه، ۲۳ بهمنماه ۱۳۸۴سرویس اخبار خارجی ایتنا - شركت‌های عظیم اینترنتی نظیر گوگل و Skype در تلاشند با افزایش سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش اینترنت بی‌سیم یا wi-fi، این فناوری را در نقاط مختلف دنیا توسعه دهند.


این دو شركت به دنبال امضای قرارداد‌های جدید با یكدیگر، در فاز نخست همكاری‌های خود بیش از 22 میلیون دلار(6/12 میلیون پوند) به شركت اسپانیایی Fon كه سه ماه از زمان تاسیس آن می گذرد وام می‌دهند تا سیستم wi-fi را در این كشور تقویت كند.
شركت Fon كه در حال حاضر بیش از 3 هزار مشترك دارد، امیدوار است با گسترش خطوط پهن‌باند، امكان دسترسی بی‌سیم به اینترنت را در نقاط مختلف كشور اسپانیا برای كلیه كاربران فراهم آورد.

مطالعاتی كه به تازگی انجام شده نشان می‌دهد در حال حاضر تنها درصد پایینی از افرادی كه رایانه‌های قابل حمل را به كار می‌برند از خدمات wi-fi استفاده می‌كنند كه احتمال می‌رود این میزان در آینده نزدیك به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا كند.
بر اساس نتایج حاصل از بررسی‌هایی كه شركت ژاپنی توشیبا به تازگی در این زمینه انجام داده است، حدود 20 درصد از صاحبان لپ‌تاپ‌ها در سراسر دنیا نحوه استفاده از سیستم‌های بی‌سیم یا wi-fi را به درستی نمی‌دانند و این در حالیست كه به علت گران بودن هزینه خدمات عرضه شده در این زمینه، 25 درصد هرگز خدمات بی‌سیم را به كار نمی‌برند.

شركت Fon در تلاش است با استفاده از این وام و توسعه خطوط اینترنتی خود، تعرفه استفاده از سیستم‌های بی‌سیم را در كشور اسپانیا كاهش داده و به این وسیله، امكان دسترسی از wi-fi را برای كلیه كاربران این كشور فراهم آورد.
در حال حاضر بیشتر شركت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در اسپانیا، فعالیت سیستم اینترنتی بی‌سیم خود را متوقف كرده‌اند.بقیه مطالب وبلاگ l یک مثال ساده در ماکرو نویسی
l ایجاد یک ماجول در ماکرو
l اولین درس ماکرو
l آغاز ماکرو نویسی در اکسل
l تبلت پی سی چیست؟
l سیستم عامل آندروید چیست ؟
l ملکه تبلت‌ درCES 2011 کیست؟
l چگونه یك متخصص امنیتی شوم؟
l تحلیلى اقتصادى از تاثیر اینترنت و فناورى اطلاعات بر بازارها و موسسات بیمه‌
l راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز فناوری دنیا در چین
l معرفی MRTG به عنوان نرم افزار Monitoring شبکه
l نرم‌افزار یک ‌بیستم صادرات هند را شامل می‌شود
l سایت انستیتوی فیلم آمریكا
l What is Chief Information Officer
l مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از فناوری‌های بی‌سیم و موبایل

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic