تبلیغات
ناب ترین مطالب تکنولوژی اطلاعات - خبر / مانیتور بزرگی كه در جیب جا میشود

به نام خدا

 

    تماس با مدیر سایت/Contact  ایمیل من

 وبلاگ من-->

خبر / مانیتور بزرگی كه در جیب جا میشود

گوشه و کنار فناوری اطلاعات ,

دوشنبه 8 اسفند 1384

در آینده ای نزدیك مانیتورها دیگر جایی روی میز كار شما نخواهند داشت، چرا كه می توانید آنها را تا كرده و در گوشه ای بگذارید و در زمان نیاز آنها را دوباره باز كنید.

به گزارش بخش خبر تراشه از موج، شركت Philips مدلی از مانیتورهای قابل انعطاف را تولید كرده كه برخلاف مدل های ساخته شده پیشین اندازه ی بسیار مناسبی دارد. این مانیتورهای ۸ اینچی هستند و نام آنها PV-QML است و وضوح تصویر 80DPI دارند كه كیفیت بالایی شمرده میشود.

شعاع انحنای جمع شده ی این مانیتورها تقریباً هفت میلی متر میشود و به این ترتیب می توانید آن را دور خودكار خود لوله كنید. ماده ی اصلی به كار رفته در این مانیتور، جوهر الكترونیكی است كه علاوه بر خاصیت انعطاف پذیری زیادی كه دارد، باعث كم مصرف شدن مانیتور و افزایش طول عمر باتری آن می شود.

در نتیجه به زودی شما می توانید روزنامه الكترونیكی تان را بخوانید و سپس آن را لوله كرده و در جیبتان قرار دهید. با استفاده از این تكنولوژی موبایل های كوچك هم می توانند صفحه نمایش بزرگی داشته باشند و مثلاً برای اتصال به اینترنت، می توانید صفحه نمایش موبایل را كه در دستگاه لوله شده، بیرون كشیده و از آن استفاده كنید. ضخامت این مانیتورها كمتر از ۱۰۰ میكرومتر و تقریباً معادل ضخامت دو ورقه كاغذ است.

از دیگر مزایای این مانیتورها، امكان استفاده آنها در كامپیوترهای كیفی است كه به سبك تر شدن آنها كمك بزرگی می كند و دیگر خبری از ورقه های سنگین محافظ نیست. به گفته سخنگوی شركت فیلیپس این مانیتورها نسبت به مانیتورهای رایج امروزی از قیمت كمتری نیز برخوردار خواهند بود.

زیرا برای تولید آنها به تجهیزات گران قیمتی كه برای ایجاد خلاء استفاده می شد دیگر نیازی نیست و از فناوری تولید ارزان تری برخوردار است. این شركت قول داده در سال آینده با رفع تمامی نواقص اولیه ی این تكنولوژی، مانیتورهای كاغذی، در اندازه ی مانیتورهای معمولی و با كیفیتی بالاتر ارائه نماید.


بقیه مطالب وبلاگ l یک مثال ساده در ماکرو نویسی
l ایجاد یک ماجول در ماکرو
l اولین درس ماکرو
l آغاز ماکرو نویسی در اکسل
l تبلت پی سی چیست؟
l سیستم عامل آندروید چیست ؟
l ملکه تبلت‌ درCES 2011 کیست؟
l چگونه یك متخصص امنیتی شوم؟
l تحلیلى اقتصادى از تاثیر اینترنت و فناورى اطلاعات بر بازارها و موسسات بیمه‌
l راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز فناوری دنیا در چین
l معرفی MRTG به عنوان نرم افزار Monitoring شبکه
l نرم‌افزار یک ‌بیستم صادرات هند را شامل می‌شود
l سایت انستیتوی فیلم آمریكا
l What is Chief Information Officer
l مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از فناوری‌های بی‌سیم و موبایل