به نام خدا

 

    تماس با مدیر سایت/Contact  ایمیل من

 وبلاگ من-->

ویستا و کاهش عمر باتری

گوشه و کنار فناوری اطلاعات ,

یکشنبه 24 تیر 1386

ای تی ایران - 24 تیر 1386 - بسیاری از شرکتهای سازنده قطعات رایانه ای به دفعات خاطرنشان کرده اند که مصرف نیروی لازم برای پردازش اطلاعات در سیستم عامل ویندوز ویستا بیشتر از مقدار پیش بینی شده است
از آنجا که کاربران لپ تاپ ها همواره به دنبال روشی بوده اند تا بدون محدود شدن فعالیت ها به منبع انرژی الکتریکی بتوانند برای مدت طولانی از رایانه های همراه خود استفاده کنند، بنابراین می توان گفت عدم ارتقای مدیریت نیروی سیستم عامل ویندوز ویستا نقص مهمی برای آن به شمار می آید.
بسیاری از شرکتهای پیشگام در این عرصه مانند HP اعلام کرده اند در تلاشند با استفاده از فناوری های اختصاصی خود تغییراتی را در اجزای سازنده رایانه ها ایجاد کنند تا به این وسیله میزان انرژی ذخیره شده در باتری ها را افزایش دهند و تا حدودی موانع ایجاد شده در نتیجه استفاده از ویستا را از میان بردارند. مایکروسافت نیز این ضعف را به منزله تشویق شرکتهای سازنده برای اصلاحات سخت افزاری به منظور افزایش کارایی رایانه ها می داند.
سطح کاربری Aero glass این سیستم موجب می شود عمر باتری لپ تاپ ها کاهش یابد که این مساله سبب افزایش نارضایتی کاربران شده است. مقصر اصلی ، سطح کاری جذاب این سیستم عامل است که در نظر کاربر بسیار خوشایند است. این سطح مشابه یک پنجره شفاف است و هنگام اجرای برنامه های مختلف در رایانه تغییرات متحرکی را در صفحه نمایش رایانه ایجاد می کند. با قطع و خاموش شدن سطح کاربری Aero ، عمر باتری در مقایسه با سیستم عامل ایکس پی که در آینده ای نزدیک بازنشسته می شود، از تفاوت محسوسی برخوردار نخواهد بود؛ اما هنگام روشن بودن این برنامه عمر باتری در مقایسه با ایکس پی کاهش خواهد یافت.

مایکروسافت برای افزایش توانایی هایی مدیریت نیروی ویستا تغییرات مهمی را در این سیستم عامل ایجاد کرده است. ارتقای روشهای هوشمندتر برای ایجاد وضعیت هایبرنیشن (وقفه کوتاه) در اجرای برنامه های مورد نظر و روشهای ساده تر برای انتخاب تنظیمات مدیریت نیرو از جمله راهکارهایی است که مورد بررسی قرار گرفته است.
اگر چه در مراحل آزمایشی راه اندازی ویستا نیز گزارش هایی مبنی بر عدم کارآیی باتری ها ارائه شده بود، اما به نظر می رسد اقدامات موثری در زمینه رفع این موانع صورت نگرفته است. با وجود این باید پذیرفت که علی رغم مشکلات موجود، سیستم عامل ویستا ایمن ترین سیستم عاملی است که تاکنون در اختیار کاربران قرار گرفته است.
کاربرانی که هزینه زیادی برای استفاده از گرافیک موردنیاز ویستا و اجرای سطح کاربری آئرو متحمل شده اند، اگر به عمر باتری لپ تاپ خود اهمیت می دهند، ناچارند از سطح کاربری زیبای ویستا که از ویژگی های بسیار مهم آن به شمار می آید، چشمپوشی کنند.


بقیه مطالب وبلاگ l یک مثال ساده در ماکرو نویسی
l ایجاد یک ماجول در ماکرو
l اولین درس ماکرو
l آغاز ماکرو نویسی در اکسل
l تبلت پی سی چیست؟
l سیستم عامل آندروید چیست ؟
l ملکه تبلت‌ درCES 2011 کیست؟
l چگونه یك متخصص امنیتی شوم؟
l تحلیلى اقتصادى از تاثیر اینترنت و فناورى اطلاعات بر بازارها و موسسات بیمه‌
l راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز فناوری دنیا در چین
l معرفی MRTG به عنوان نرم افزار Monitoring شبکه
l نرم‌افزار یک ‌بیستم صادرات هند را شامل می‌شود
l سایت انستیتوی فیلم آمریكا
l What is Chief Information Officer
l مدیریت زنجیره تأمین با استفاده از فناوری‌های بی‌سیم و موبایل

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic